تاریخچه شرکت SEW-EURODRIVE

4.8/5 - (5 امتیاز)

یکی از جذاب ترین تاریخچه های شرکت ها، تاریخچه شرکت SEW است. هنگامی که از بزرگ ترین و با قدمت ترین کارخانه های تولید گیربکس صنعتی صحبت می کنیم، قطعا پای اس ای دبلیو در میان است. این شرکت در سال 1931 تاسیس شده است. این شرکت در این 92 سال با به کار گیری بهترین متریال برای تولید محصولات خود، ایجاد خط تولید و سطح کیفیتی در حد استانداردهای بین المللی توانست انقلابی عظیم در صنعت های مختلف از جمله کشاورزی و ماشین سازی بر پا کند.

تاریخچه پیدایش کمپانی SEW از 1932

یک بانکدار به نام کریستین پر در 13 ژوئن 1931 اقدام به تاسیس شرکت SEW ( Süddeutsche Elektromotorenwerke ) در شهری به نام بروخزال Bruchsal در جنوب غربی آلمان کرد. در ابتدا تولیدات این کمپانی را محصولاتی مانند انواع موتورهای الکتریکی، گیربکس های آویز SEW، اره نواری برقی Millicut، اره برقی Simplitt، اره‌های دایره ای الکتریکی و موتورهای آسیاب Poliglitt تشکیل می دادند.

هیچکس نمی توانست در آن زمان تصور کند، استارت آپی که توسط یک بانکدار راه اندازی شده باشد روزی بتواند جزو مدرن ترین و پیشرو ترین شرکت های تولید کننده در زمینه ماشین آلات صنعتی و کشاورزی باشد.

کارخانه sew

 

1945 – اس ای دبلیو در اوج جنگ جهانی

درست در زمان اوج جنگ جهانی دوم با وجود بمب اندازی های متعددی که در 1 مارس 1945 در منطقه بروخزال Bruchsal انجام شد؛ اما به طور باورنکردنی بیشتر ساختمان SEW سالم ماند.

پایان جنگ، شروعی بود برای شکفتن این شرکت توسط ارنست بلیکل. در آگوست سال 1945 این فرزند کشاورز که متولد کوه های آلپ بود کنترل کامل شرکت را بر عهده گرفت. این کمپانی در همان سال 1945 توسط پدر ارنست بلیکل خریداری شد. در حال حاضر این شرکت بیش از 1800 کارمند دارد که درآمد سالانه آن حدود 4 میلیارد دلار می باشد.

شرکت SEW در 1948، زمانی که آلمان ویرانه بود…

در بهار سال 1948 بیشتر مناطق آلمان ویرانه ای بیش نبود. ارنست بلیکل که فقط سه سال از مدیریتش بر SEW می گذشت، فکری فراتر از بازسازی داشت. این کارآفرین جوان می خواست فضای کمپانی را افزایش دهد. چرا که دیگر فضایی که در دسترس شرکت بود جوابگوی ظرفیت تولید نبود. بنابراین او تصمیم گرفت که زمینی را به اندازه 1000 متر مربع در ده کیلومتر دورتر در گرابن احداث کند.

او همچنین در دفعات بعدی که کارخانه را گسترش داد، سالن اجتماعات و کارگاه های آموزشی برای کارکنان خود در نظر گرفت.

شرکت SEW-EURODRIVE

1960 – آغاز توسعه ی اس ای دبلیو خارج از آلمان

در سال 1960 حدود 600 کارمند در کل مجموعه SEW در بروخزال و گرابن مشغول به کار بودند. تنها در یک دهه یعنی سال های بین 1950 تا 1960، کمپانی اس ای دبلیو درآمد خود را از 1.4 میلیون به حدود 20 میلیون مارک آلمان افزایش داد.

سیستم فروش این شرکت در آن زمان به بخش شمالی، جنوبی و مرکزی آلمان تقسیم بندی شده بود. علاوه بر این در همین سال یعنی 1960، SEW موفق شد تا اولین شرکت خود را خارج از آلمان، با نام SEW – USOCOME در هاگونائو، آلزاس، در کشور فرانسه راه اندازی کند.

تاریخچه شرکت SEW

1965 – ظهور سیستم گیربکس مدولار SEW

در دهه 1960 نوع دیدگاه جدیدی از کارآفرینی که بر بازاریابی متمرکز بود، از آمریکا به اروپا راه پیدا کرد. فلسفه و اساس این دیدگاه این بود که شرکت باید به صورت مداوم خود را با نیازهای بازار سازگار سازد و دائم در حال تغییر باشد تا بتواند نیازهای بازار را پاسخ گو باشد. این دیدگاه همان کاری است که خود ارنست بلیکل پیش تر در SEW انجام می داد. بازار نیاز داشت تا توسط محرک هایی به نیاز های صنایع مختلف پاسخ دهد.

این سیستم مدولار گیربکس قبل تر هم وجود داشت اما به نوعی دیگر که حاصل ترکیب یونیت دنده-موتور سفارشی بود که هزینه بسیار بالایی هم داشت.

راه کار ماژولار بودن است. یک سیستم مدولار که از واحدهای دنده و موتورهایی تشکیل شده بودند که می توانستند به طور منعطف با یک دیگر ترکیب شوند. همچنین این سیستم برای تولید در سری های صنعتی با هزینه های واحد پایین تر گزینه خیلی مناسبی است. ویژگی دیگر این سیستم، مقرون به صرفه بودن آن است.

1968 – تعطیلات، عامل رشد

مدولار یک ایده بی نظیر بود. حال این شرکت آماده بود تا دنیا را با ایده و عرضه خود آشنا کند. اما این آشنایی نه در نیویورک، نه در ریو حتی نه در توکیو رخ داد. بلکه در یونکوپینگ در سوئد اتفاق افتاد و در این شهر بخش مونتاژ در سال 1968، راه اندازی شد.

راینر و یورگن بلیکل هنوز می توانند تعطیلات کمپینگ و آن لحظه ای که ارنست (پدرشان) گفت که ” اینجا، دقیقا در این نقطه ” کارخانه جدید SEW را بنا خواهم کرد را به یاد بیاورند.

در همان سال، روند گسترش این شرکت در اروپا، تا ایتالیا پیش رفت. با راه اندازی دو شعبه دیگر در میلان و بولونیا، دوره SEW را در “بلا ایتالیا” شروع کردند.

1969 – تاریخچه ی SEW در انگلستان

در سال 1969، SEW خود را در اسکاتلندیارد دید. اما نه با پرداخت جریمه، بلکه با حل کردن مشکل مربوط به گیربکس در دفاتر ایستگاه پلیس سابق در نورمنتون در انگلیس.

1971 – تولد SEW-EURODRIVE

شعبه رسمی SEW در لیمبیاته، در نزدیکی میلان با مشکل نبود فضا رو به رو شد. تقاضا زیاد بود و نیاز بود تا دفترها و سالن اجتماعات حتی تا 150 درصد افرایش پیدا کند تا بتوانند نیاز بازار را پاسخگو باشند.

1971 در تاریخ این شرکت بسیار حائز اهمیت است. چرا که رشد و دستاوردهای شعب خارجی باعث شد تا ارنست بلیکل تصمیم گیرد که نام کمپانی را در طی یک بیانیه از Süddeutsche Elektromotorenwerke به SEW-EURODRIVE تغییر دهد.

شرکت SEW آلمان

1973 – چیزهایی که متعلق به یکدیگیرند، با یکدیگر نیز رشد می کنند.

مطبوعات منطقه گزارش دادند که: ” مذاکرات موفقیت آمیز بود. ”

SEW-EURODRIVE در سال های بعد از جنگ رقیب اصلی خود یعنی Obermoser AG را خرید. Obermoser AG متخصص تولید موتورگیربکس، درایوهای مستقیم، موتورهای یخچال کم صدا و گیربکس حلزونی در همان منطقه بروخزال Bruchsal بود.

دومین کارخانه این شرکت نیز در شهر میزباخ Miesbach در مونیخ بود که موتورهای الکتریکی تولید می کرد. این شرکت حتی قبل تر از بحران نفت و رکود آن در سال 1974- 1973، با مشکلات دست و پنجه نرم می کرد. این خرید الکتروموتور و خط تولید آن، دلیلی شد تا SEW برنامه تولید Obermoser را ساده تر کند و آن را بین سه مکان SEW در بروخزال Bruchsal ، گرابن Graben و هاگوناو Haguenau تقسیم بندی کرد.

خرید Obermoser AG باعث شد تا SEW-EURODRIVE جای پای خود را در فضای رقابتی جهانی محکم تر کند.

1975 – پیشرو در سطح جهانی

این شرکت به این سطح پیشترفت رضایت نداد و در سال 1975 عرضه خود را تا قاره آمریکا و نیم کره جنوبی گسترش داد. در مرکز صنعتی سائوپائولو در منطقه Guarulhos شرکت SEW DO BRASIL Motores-Redutores LTDA تاسیس شد. در سال 1977 بعد از اینکه یک شعبه هم در برزیل راه اندازی شد، راینر بلیکل مسئول شد تا کارخانه را گسترش دهد اما طولی نکشید که مدیریت کارخانه را بر عهده گرفت.

تاریخچه SEW

1978 – SEW DO BRASIL در های خود را باز می کند

در سال 1975 این سایت خریداری شد اما کارخانه در بین سال های 1975 تا 1977 ساخته شد. تولید در کارخانه SEW DO BRASIL در سال 1978 و در شهر گوارولوس Guarulhos شروع شد.

1983 – پسران به عنوان پدران بنیانگذار

سال 1983 سال بسیار مهمی در تاریخچه شرکت SEW است. شرکت توانست بعد از 6 سال راه اندازی شعبه خود در برزیل، وارد ایالات متحده شود. اساسنامه شرکت تابعه آمریکایی را با نام SEW-EURODRIVE INC در لیمان، کارولینای جنوبی امضا کرد.

1987 – پایان یک دوره در تاریخچه شرکت SEW

مرگ موسس SEW باعث شد تا یک جایگاه خالی بماند. اما باید این جای خالی پر شود. راینر و یورگن بلیکل تصمیم گرفتند در سال 1987 به عنوان دو شریک مدیریت مجموعه SEW-EURODRIVE را به عهده بگیرند. قبل تر از این اتفاق، راینر مجموعه SEW DO BRASIL را به مدت 10 سال اداره می کرد. این درحالی بود که برادرش یورگن برای این شرکت در کانادا کار می کرد. 

بیش از چهار دهه، ارنست بلیکل تلاش کرد تا یک تجارت خانوادگی در سطح متوسط در بروخزال را را به یک تجارت موفق در سطح جهانی تبدیل کند. مرگ او بود که باعث شد اقتصاد آلمان به کنترل رویاپردازان دوران پس از جنگ درآید تا کشور را از ویرانه ها نجات دهند.

تاریخچه شرکت SEW

1990 – از رد پای پدر تا مسیری جدید

راینر و یورگن بلیکل، این دو برادر شرکت را با ایده های مختلف و کارآمد و آینده نگری که داشتند مدیریت می کردند.

یکی از این آینده نگری ها خرید سهام دیگر شرکت ها بود. به عنوان نمونه، خرید اکثریت سهام شرکت Pfeffer & Partner Getriebbau GmbH  در سال 1990 و به ثبت رساندن شرکت تابعه SEW-USOCOME SEW-EUROCOME S.A. نمونه دیگر در سال 1992 که شرکت SEW-EUROCOME S. A یک شرکت تابعه دیگر از  SEW-USOCOME در فورباخ، شرق فرانسه تاسیس کرد.

1994 – رو به جلو با درایو‌های جدید

چرخ دنده های فولادی در سری گیربکس های 90 درجه SPIROPLAN در سال 1994 برای اولین بار توسط کمپانی SEW-EURODRIVE روانه بازار شد.

SEW این بار در چین

در همین سال 1994، SEW-EURODRIVE به سراغ چین می رود. SEW-EURODRIVE Co, Ltd این شعبه تازه تاسیس شهر بندری تیانجین را مرکز SEW در کشور چین کرد. هنگامی که SEW-EURODRIVE سهامی از Santasalo Ltd را مال خود کرد، همین امر باعث تقویت خود در شمال اروپا شد و راه خود را به هلسینکی، پایتخت فنلاند باز کرد.

1995 – یک قدم جلو تر در مهندسی گیربکس

در سال 1995 این شرکت شاهد یک بازسازی بزرگ بود. که حاصل این بازسازی، تاسیس شرکت های هلدینگ و مدیریت در روتردام و یک شرکت سهامی عام وابسته در بروخزال بود. همچنین در این سال شرکت سری گیربکس های جدید 7 دنده را به بازار عرضه کرد که همان استقبالی که برای گیربکس های 90 درجه اس ای دبلیو SPIROPLAN® صورت گرفت، برای این محصول نیز اتفاق افتاد.

تاریخچه ی گیربکس های SEW

1990-2000 – شماره یک کارخانه سال

SEW-EURODRIVE در 1999 به اوج خود رسید. تنها یک سال بعد از راه اندازی کارخانه جدید تولید قطعات الکتریکی در بروخزال، به عنوان بهترین کارخانه تولیدی جهان در سال 2000 معرفی شد.

تاریخچه کمپانی اس ای دبلیو

2003 – نقطه اوج هزاره در تاریخچه شرکت SEW

هزاره جدید همانقدر موفق آغاز شد که هزاره قبلی با موفقیت تمام شد. در سال 2003، شرکت اس ای دبلیو توانست از درآمد یک میلیارد یورو عبور کند. در این سال بود که مرکز EBIC (مرکز نوآوری ارنست بلیکل) در بروخزال راه اندازی شد. به دلیل همین نوآوری ها است که قیمت گیربکس های SEW در بازار با محصولات رقیبان تفاوتی ندارد اما از کیفیت بالاتری برخوردار است. همین امر باعث استقبال بیشتر از محصولات SEW می شود.

در سال 2004 مرکز شایستگی خدمات میت در گرابن – نودورف و Complete Drive Service – CDS احداث شد. این سیستم خدماتی این امکان را به شرکت می داد تا خود را با نیازهای خاص مشتریان سازگار کند.

2006 – مهمانی 75 سالگی

مهمانی سلطنتی پادشاه 75 ساله. در 20 مه 2006، همه به نشانه احترام، کلاه های خود را در کاخ در بروخزال از سرشان برداشتند. در 75 سالگی، این شرکت صاحب 11 کارخانه تولید، 85 کارخانه مونتاژ به همراه دفاتر فروش و نمایندگی در 44 کشور دنیا بود.

2008 – ظهور سری گیربکس های صنعتی جدید

سال 2008 تاسیسات صنعتی جدید در بروخرال افتتاح شد که فقط برای تولید گیربکس های سیاری ای و گیربکس صنعتی X در نظر گرفته شده بود. سری گیربکس های حلزونی و مارپیچی سری X سطح کاملا جدیدی را به SEW-EURODRIVE افزودند.

2010 – گیربکس های صنعتی آینده دار

در سال 2010 هنگام راه اندازی کارخانه واحدهای دنده بزرگ در شهر بزوخزال، یک سایت که برای مدتی بزرگ ترین سایت در ایالت بادن-وورتمبرگ بود، دو سال طول نکشید که به چشم انداز تولیدی قابل توجه تبدیل شد.

راینر بلیکل Rainer Blickle مالک و شریک مدیریت SEW-EURODRIVE، یک کارخانه جدید را همراه با وزیر، Stefan Mappus افتتاح کردند. این شروعی بود برای خط تولید گیربکس های صنعتی بزرگ که قابلیت استفاده در بنادر، معادن و کارخانه های سیمان را داشتند.

این پروژه که 60000 هزار متر مربع را در پوشش می داد، هزینه 100 میلیون یورویی را در بر داشت. همچنین این پروژه استانداردهایی را برای پایداری تعیین می کند. نیروگاه فتوولتائیک که بر پشت بام نصب شده است، قادر است حدود 145000 کیلووات ساعت برق تولید کند.

تاریخچه شرکت sew

2011 – اس ای دبلیو 80 ساله می شود

SEW-EURODRIVE همچنان در 80 سالگی خود به دنبال ایده و نوآوری های جدید است که مثل هر سری بازار را تحت تاثیر محصولات خود قرار دهد و از رقیبان پیشی بگیرد.

2012 – به سمت آینده

در 1 می 2012، SEW-EURODRIVE با دانشگاه علوم کاربردی کارلسروهه که از بهترین دانشگاه های تحقیقاتی بادن-ووتمبرگ برای علوم کاربردی بود، با همکاری یکدیگر شروع به ایجاد پردیس تحقیقاتی و کاری کردند. انتظار از این همکاری جهت ایجاد ارتباط نزدیک بین تحقیق و کاربرد و همچنین به دست آوردن یک ویژگی جدید در بخش به سرعت در حال توسعه در آینده با ترکیب زمینه های تخصصی موجود بود.

تاریخچه ی sew

2014 – انتقال یک کارخانه

کارخانه Indaiatuba که در برزیل تاسیس شده بود در سال 2014 به بهره برداری کامل رسید و توانستند از تمام ظرفیت این کارخانه نهایت استفاده را ببرند. در همان سال 2014 این کارخانه از مکان قبلی خود در گوارولوس Guarulhos به Indaiatuba انتقال پیدا کرد. حتی بدون اینکه تولید متوقف شود و یا یک اثر منفی در تحویل محصولات از خود به جای بگذارد. در حال حاضر این کارخانه مساحتی به اندازه 100000 متر مربع را از یک زمین 300000 متر مربعی را به تصرف خود در آورده است.

SEW-EURODRIVE DO BRASIL دو کارخانه مونتاژ در در ریو کلارو و جونویل دارد. همچنین دارای 16 دفتر فروش منطقه ای و 16 مرکز خدمات و یک شبکه خدمات ملی و 1500 کارمند است.

2015 – تاریخچه SEW در فرانسه

در سپتامبر 2015، مهد کودک SEW-EURODRIVE مورگنتا به عنوان مهد کودک یک مهد کودک شرکتی در نزدیکی محل کار بروخزال شروع به کار کرد.

SEW-EURODRIVE با ایجاد یک کارخانه مونتاژ جدید، باعث رشد و کوتاه تر شدن زمان تحویل در بازار رقابتی فرانسه و اروپا شد. تاسیس کارخانه جدید بروماث در فرانسه، نقطه اوج دیگری تاریخچه شرکت SEW بود.

اندازه این کارخانه تازه تاسیس بیش تر از 32200 متر مربع است. تولید به صورت کامل در پاییز سال 2015 شروع شد که سبب ایجاد 500 جایگاه شغلی شد.

کارخانه Brumath این توانایی را دارد که فرآیند ها را بهینه کند و که باعث تحویل بیشتر در فرانسه می شود. این موضوع یک دلگرمی خوب برای سایت اصلی در نزدیکی هاگوناو به حساب می آید.

2017 – آغاز یک جهش

اینورتر برنامه ماژولار MOVIDRIVE بخش اول از یک نوآوری محصولی است که بخشی از یک سیستم اتوماسیون ماژولار MOVI-C را تشکیل داد. که راه اندازی این بخش از نسل جدید محصولات SEW-EURODRIVE خبر می دهد.

این سیستم MOVI-C کل حوزه الکترونیک درایو که شامل فناوری کنترل، نرم افزار و فناوری اینورتر تا فناوری موتور می شود را تحت پوشش خود قرار می دهد.

شرکت اس ای دبلیو

2018 – گیربکس های دقیق در کارخانه دقیق

SEW-EURODRIVE بعد از آن که تصمیم گرفت تا طیف گسترده ای از گیربکس های سروو خورشیدی را تولید برساند، تصمیم گرفت تا کارخانه ایی با تجهیزات دقیق و اختصاصی را فقط برای تولید این سری از گیربکس های دقیق در محل شرکت در شهر بروخزال تاسیس کند.

مراسم کلنگ زنی ایستگاه آتش نشانی جدید در بروخزال

مراسم افتتاحیه این ایستگاه آتش نشانی جدید در بروکسال 2018 را می توان به عنوان بخشی از توسعه سایت بروخزال دانست که در تاریخچه شرکت SEW برگزار شد. این ایستگاه آتش نشانی از یک موقعیت ایده آل برخوردار است که به این معنی است که می تواند به سرعت به موارد اضطراری در شهر، آزادراه و جوامع اطراف رسیدگی کند.

2019 – فوربک در فرانسه

کارخانه فرانسوی در فوربک با مساحتی حدود  11500 متر مربع در حال گسترش است که از آن به عنوان سایت ریخته گری آلومینیوم برای SEW-EURODRIVE در حال فعالیت است.

2021 – 90 سال برتری و نوآوری

و در نهایت تا اینجای تاریخچه SEW در سال 2021 SEW-EURODRIVE، توانست 90 سالگی خود را جشن بگیرد. 90 سال نوآوری و خلق ایده های جدید و استفاده از تکنولوژی های روز دنیا برای فناوری های به کار رفته در محصولات SEW.

تاریخچه شرکت SEW

یک دیدگاه در “تاریخچه شرکت SEW-EURODRIVE
  • شهریور ۱, ۱۴۰۲ at ۱۱:۳۶ ق٫ظ
    Permalink

    خیلی عالی بود ، کیف کردیم !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *