۱۱ روش تست الکتروموتور و ۵ دلیل رایج کار نکردن آن

4/5 - (1 امتیاز)

در صنایع امروزی در سراسر دنیا الکتروموتور یکی از کاربردی ترین تجهیزاتی است که مورد استفاده قرار می گیرد. نقش آن در صنایع و کاربری های مختلف باعث شده تا سرویس و سالم بودن آن برای ما اهمیت داشته باشد. اما نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که نمی توان صرفا از ظاهر آن مطمئن شد که موتور الکتریکی مورد نظر بدون نقص است و باید تست هایی روی موتور الکتریکی صورت گیرد. انجام این تست به ما کمک می کند تا از عملکرد درست الکتروموتور اطمینان داشته باشیم و اگر مشکلی وجود داشته باشد، می توانیم قبل از استفاده آن را برطرف کنیم. در بخش ابتدا به دلایل خرابی و نحوه عیب یابی الکتروموتور را بررسی می کنیم و سپس با 11 روش تست آن آشنا می شویم.

۵ دلیل رایج کار نکردن الکتروموتور

  1. نصب نادرست: برای مثال اگر الکتروموتور تکیه گاه ضعیف و به اصطلاح لقی داشته باشد، باعث می شود تا نیرو مازاد و نادرست بر موتور الکتریکی وارد شود.
  2. ولتاژ شفت: از سر و صدای بیش از حد و گرم شدن غیر طبیعی یاتاقان ها می توان متوجه این شد که ولتاژ شفت الکتروموتور افزایش پیدا کرده است.
  3. توان الکتروموتور: عواملی مانند ولتاژ گذرا، نوسان در ولتاژ و موارد دیگر می توانند بر کیفیت توان موتور الکتریکی اثر گذار باشند.
  4. درایوهای فرکانس متغیر: جریان های پارازیت، انعکاس یا بازتاب ها در سیگنال های PWM خروجی درایو، اضافه بار و… عوامل تاثیرگذار بر درایوهای فرکانس متغیر هستند.
  5. عوامل مکانیکی: عوامل مکانیکی مانند عدم تعادل شفت، خرابی یاتاقان ها، تراز نبودن شفت و… از دلایلی هستند که می توانند باعث خرابی و کار نکردن الکتروموتور شوند.

3 روش عیب یابی موتور الکتریکی

بررسی ظاهر

اولین راه عیب یابی در الکتروموتور ظاهر آن است. شما باید مطمئن شوید اتصال ها درست انجام شده باشد. اگر اتصال به خوبی صورت نگرفته بود، احتمالا در آن محل نشانه هایی از سوختگی به دلیل حرارت بیش از حد را مشاهده می کنید.

استفاده از ولت متر

استفاده از ابزار ولت متر روش دیگری است که می توانید برای عیب یابی استفاده کنید. شما می توانید با اندازه گیری ولتاژ خط های ورودی موتور، در مرحله اول از قطع یا وصل بودن اتصالات آگاه شوید و همچنین متعادل بودن ولتاژ را تشخیص دهید.

استفاده از آمپر متر

روش سوم عیب یابی این است که از آمپر متر استفاده نمایید. شما با اندازه گیری جریان های ورودی به موتور می توانید زیاد بودن و عدم تعادل در جریان را متوجه شوید. علاوه بر این مشخص کنید که سیم پیچ ها به زمین یا بدنه متصل هستند یا خیر.

همچنین می توانید از دستگاه میگر نیز استفاده نمایید. این دستگاه به شما این امکان را می دهد تا عایق بودن الکتروموتور را چک کنید و در صورت عایق نبودن، آن را اصلاح کنید. علاوه بر این موارد برای تشخیص صداهای غیر عادی الکتروموتور می توانید از ابزار سنداسکوپ کمک بگیرید تا به واسطه آن منبع نویز را در موتور الکتریکی شناسایی کنید.

11 روش تست الکتروموتور صنعتی

تست موتور الکتریکی روش های گوناگونی دارد که 11 مورد از مهمترین و کاربردی ترین آنها شامل موارد زیر می شوند:

چک کردن محل اتصال موتور

امکان دارد در زمان حمل و نقل الکتروموتور تا زمانی که به دست شما برسد، محل اتصال الکتروموتور دستگاه دچار آسیب شده باشد. این موضوع می تواند باعث شود تا شافت خروجی و دستگاه مقابل آسیب جدی ببینند. پس در اولین فرصت اقدام به برطرف کردن آن کنید.

پلاک خوانی

بر روی الکتروموتور یک صفحه فلزی کوچک وجود دارد که اطلاعات فنی دستگاه مانند سرعت، توان، ولتاژ، مدل و… روی آن درج شده است. با این اطلاعات می توانید به این نتیجه برسید که آیا این الکتروموتور مناسب کاربری شما هست یا خیر.

برای آموزش پلاک خوانی موتور الکتریکی می توایند مقاله پلاک خوانی الکتروموتور را مطالعه کنید.

آموزش پلاک خوانی موتور الکتریکی

چک کردن رنگ بدنه

اگر شما می خواهید یک الکتروموتور دست دو خریداری کنید باید به موارد مختلفی توجه کنید تا خرید درستی داشته باشید. یکی از این موارد رنگ بدنه هست. رنگ بدنه باید پررنگ و یک دست باشد و اگر در برخی قسمت ها کمرنگی مشاهده کردید می تواند به دلیل گرما و فشار بیش از حد بر الکتروموتور باشد.

بررسی عیب های ظاهری

باید ظاهر دستگاه را بررسی کنید تا ایرادی نداشته باشد. به دلیل اینکه داشتن حتی کوچک ترین ایرادی می تواند عملکرد دستگاه شما را دچار اختلال کند و در آخر ممکن است شما هزینه زیادی را برای جبران آن بپردازید.

بررسی کاسه باد و فن

موتور الکتریکی نوع TEFC که بر اساس استاندارد NEMA تولید می شود، مدلی از الکتروموتور است که به طور کامل با فن خنک کننده پوشیده شده است. اما باید مطمئن شوید که حفاظ فلزی که از پره های فن محافظت می کند، به درستی نصب شده باشد و آن را از هر گونه خاک و آلودگی پاک کنید. سوراخ کاسه باد باید باز باشد که هوا به راحتی در جریان باشد. کوتاهی در این زمینه می تواند باعث داغ شدن و آسیب دیدن الکتروموتور شما شود.

تست الکتروموتور با چک کردن یاتاقان ها

یاتاقان ها بسیار متنوع هستند و یاتاقان لغزش و فولادی از پرکاربردترین آنها هستند. بعضی از این یاتاقان ها به سرویس و روغن کاری دائمی نیاز دارند که باید بر اساس یک برنامه زمانی مشخص آنها را روغن کاری کنید. همچنین دما می تواند در این یاتاقان ها تاثیرگذار باشد. برای نمونه در یاتاقان های غلتان، دمای محیط باید بین 50 تا 90 درجه سانتی گراد باشد. یا در بیرینگ های غلاف، دما روغن 85 درجه سانتی گراد و دما روغن روانکاری 300 درجه سانتی گراد باشد.

بررسی سیم پیچ

برای چک کردن سیم پیچ باید به موارد زیر توجه کنید:

  • مطمئن شوید که سیم پیچ ها مدار باز نباشند.
  • در بعضی قسمت ها، تیره بودن سیم پیچی می تواند دلیل سوختن آن باشد.
  • اطمینان حاصل کنید که سیم پیچ الکتروموتور کوتاه نشده باشد. چرا که این کار می تواند باعث قطعی در فیوز شود و مدار شکن در همان لحظه باز شود.
  • آلودگی ها و گرد و غبار سیم پیچ را تمیز کنید. به دلیل اینکه این آلودگی ها می تواند در هنگام کار اختلال ایجاد کند و الکتروموتور را دچار آسیب شدید کند.

تست سیم پیچی الکتروموتور

استفاده از اهم متر

یک روش تست، استفاده از ابزار اهم متر است. این تست را می توانید بوسیله یک مولتی متر نیز انجام دهید. در مرحله اول دستگاه را روی حالت اندازه گیری مقاومت تنظیم کنید. بعد از آن پروب ها را در سوکت مناسب (COM و اهم) قرار دهید و بالاترین مقیاس را انتخاب نمایید. سپس سوزن عقربه را در نقطه 0 تنظیم کنید. قدم بعدی این است که محل اتصال زمین فریم را پیدا کنید و یکی از پروب ها را روی آن نقطه فشرده و دیگری را به هر کدام از سر سیم های خروجی از الکتروموتور متصل کنید. در صورت درست انجام دادن این فرایند، مولتی متر باید بالاترین مقاومت خود را نمایش دهد. اما به طور کلی هر چه مقاومت بیشتر باشد، الکتروموتور کیفیت بالاتری دارد. در ضمن مقاومت زیر 500 کیلو اهم برای کار مناسب نمی باشد.

تست الکتروموتور با اندازه گیری مقدار لرزش آن

لرزش الکتروموتور می تواند به دلیل اشکالات فنی و یا نصب نادرست آن باشد. با اندازه گیری ارتعاش الکتروموتور در سه جهت محورهای X, Y, Z می توانید لرزش موتور الکتریکی را بررسی نمایید. برای اندازه گیری نیز باید از دستگاهی به نام ویبرومتر استفاده کنیم. میزان لرزش نشان دهنده در این دستگاه باید به طور میانگین حدود 8/4 میلی متر بر ثانیه باشد.

تست کلید گریز از مرکز و محفظه درپوش عقب

از این کلید گریز برای سوئیچ کردن خازن ها و سیم پیچی استارت استفاده می شود. نحوه عملکرد این کلید اینگونه است که در یک سرعت معین وارد مدار می شود و یا از مدار خارج می شود. علاوه بر این موضوع باید درپوش عقب موتور الکتریکی را بررسی کنید تا دچار آسیب نشده باشد.

چک کردن بلبرینگ ها در انجام تست الکتروموتور

بررسی بلبرینگ های الکتروموتور آخرین روش تست این دستگاه است. برای انجام این تست تنها کاری که باید انجام دهید این است که الکتروموتور را در یک سطح هموار و محیط ساکت قرار دهید و شافت خروجی را به آرامی بچرخانید و به صدای آن دقت نمایید. چنانچه در زمان انجام این کار صدای اضافه ای شنیدید و حس کردید که بلبرینگ ها به روانی نمی چرخد، آنگاه می توانید نتیجه بگیرید که بلبرینگ ها دچار مشکل شده اند.

برای دریافت آشنایی بیشتر با بلبرینگ ها می توانید مقاله بلبرینگ الکتروموتور و انواع آن را مطالعه کنید.

جمع بندی

سلامت فنی الکتروموتور به دلیل نقشی که این دستگاه امروزه در صنایع مختلف دارد، برای ما بسیار مهم است. قبل از استفاده از الکتروموتور با انجام این تست ها می توانید از صحت عملکرد آن مطمئن شوید. همچنین اگر مشکلی وجود داشته باشد قبل از بروز آسیب های جدی می توانید آن را برطرف کنید. با این کار در صرف زمان و هزینه صرفه جوی کرده اید.


مقالات پیشنهادی :‌

تست خستگی چرخ دهنده گیربکس چگونه است؟

با روش‌های راه‌اندازی الکتروموتور آشنا شوید

۱۲ تا از بهترین برندهای الکتروموتور ضد انفجار

آموزش نصب الکتروموتور روی گیربکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *