استپر موتور SEW

5/5 - (3 امتیاز)

انتخاب استپر موتور اس ای دبلیو SEW، به دلیل تنوع کاربری های متنوع و… کار بسیار دشواری است. در این مطلب از وبلاگ آرشا صنعت، با ارائه چند نکته فنی در رابطه با انتخاب صحیح استپر امیدواریم که را همراهی کنیم. همچنین دارای گشتاور، سرعت و ولتاژ های متفاوتی است.شما می توانید برای دریافت مشاوره در زمینه انتخاب استپر موتور SEW با تیم کارشناسان ما در مجموعه آرشا صنعت تماس حاصل فرمایید.

نکات مهم در انتخاب استپر موتور SEW

برای انتخاب استپر موتور SEW باید به یک سری موارد و نکات توجه کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

ابعاد استپر موتور

فلنج یکی از اجزا استپ موتور است. سایز فلنج را با واحد نما (NEMA) اندازه گیری می کنند. NEMA مخفف عبارت “National Electrical Manufacturers Assocation” می باشد که به معنای انجمن بین المللی تولیدکنندگان تجهیزات الکترونیک است. سایز فلنج بر گشتاور تولیدی و کاربرد موتور تاثیر مستقیمی دارد. استپ موتورها از سایز نما 8 تا نما 42 موجود می باشد.

انجمن NEMA

گشتاور استپر موتور

گشتاور استپر (استپ) موتور از عوامل مهم در انتخاب آن است. سایز گشتاور استپر موتور از 0.5 کیلوگرم سانتی متر تا 300 کیلو گرم سانتی متر را شامل می شود. گشتاور در استپ موتور از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که اگر گشتاور کمتر از توان مورد نظر باشد جواب گو کار نمی باشد. همچنین اگر موتوری با گشتاوری بالاتر از حد نیازتان خریداری کنید شما هزینه اضافه و بیهوده ای را پرداخت کرده اید.

جریان مصرفی

از دیگر عوامل مهم دیگر در انتخاب استپر موتور، جریان مصرفی آن است.

جریان مصرفی در استپرها بین 0.2 تا 8 آمپر می باشد. جریان مصرفی در استپ موتورها با سایز آنها، معمولا ارتباط مستقیم ندارد و این مقدار متغییر است.

فاز ها در استپر موتور

منظور از فاز در استپ موتور، تعداد گروه سیم پیچ ها است. به طور کلی تعداد 5 فاز وجود دارد که شما بسته به نوع کاربری که دارید تعداد فاز مورد نیازتان را انتخاب می کنید.

انواع استپر موتور

استپ موتور انواع مختلفی دارد که عبارت اند از:

  • انکودر دار
  • ترمز دار
  • گیربکس دار
  • ضد آب

انکودر دار

این قطعه قابلیت کنترل محل دقیق موتور را به درایور استپر موتور می دهد.

ضد آب

تولید این استپر موتور مطابق استاندارد IP65 است که مقاوم در برابر پاشش آب است.

گیربکس دار

برای تولید گشتاور بیشتر و صرف سرعت کمتر از این نوع استپر استفاده می کنند.

ترمز دار

این نوع، مکانیزمی در پشت موتور دارد برای زمانی که موتور از مدار خارج می شود، آن را ثابت نگه می دارد. این نوع استپر در زمانی استفاده می شود که موتور دارای بار باشد.

استعلام قیمت

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد. شما می توانید برای دریافت مشاوره و استعلام قیمت با واحد فروش و تیم مشاوره در مجموعه آرشا صنعت تماس بگیرید. این مجموعه نماینده SEW در ایران و عرضه کننده انواع گیربکس ها و لوازم جانبی SEW می باشد.


حتما بخوانید : 

اینورتر SEW چیست و چه کاربردی دارد ؟

با کیت های اتوماسیون و ربات های SEW آشنا شوید !

تاریخچه ی ابر کمپانی SEW آلمان را بخوانید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *