گیربکس تیکنر (معرفی و بررسی)

5/5 - (1 امتیاز)

تصفیه آب فاضلاب‌ها و صنایع مختلف بسیار حائز اهمیت است. برای انجام این کار از یک وسیله کاربردی به نام موتور گیربکس استفاده می‌شود تا فاضلاب را به درون محفظه‌ای به نام تیکنر هدایت کرده و تصفیه کند. در واقع می‌توان گفت در پی فعالیت این موتور یک پارو و پدال بزرگ به چرخه می‌افتد و آب تصفیه می‌شود. اما موضوعی که باید به آن دقت کنید این است که فعالیت این موتور به آرامی انجام می‌گیرد به همین دلیل تصفیه آب با سرعت بسیار کم انجام می‌گیرد.

تیکنر به مخزنی گفته می‌شود که جهت تصفیه پساب‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در پی چرخش دقیق و منظم پدال این حوضچه فرایند تصفیه آب رخ می‌دهد. توجه داشته باشید که قدرت عملکرد این مخزن از گیربکس آن به دست می‌آید. به عبارتی می‌توان گفت بدون وجود این گیربکس نمی‌توان انتظار داشت که فرایند تصفیه پساب‌های صنعتی رخ دهد.

در پی این تصفیه آب که تصفیه آب هوازی نامیده می‌شود آب شفاف شده که فرایند تصفیه را پشت سر گذاشته است از بالا خارج می‌شود و آب تصفیه نشده و کدر از پایین بیرون می‌رود. اما توجه داشته باشید که گشتاور زیاد و سرعت کم این دستگاه باعث می‌شود تا این دستگاه فرایند تصفیه را انجام دهد.

موتور گیربکس تیکنر

انواع موتور گیربکس تیکنر

گیربکس‌های تیکنر انواع مختلفی دارند که هر کدام از کیفیت و نحوه عملکرد متفاوتی برخوردار است. این دسته‌بندی به شرح زیر است:

  • تیکنر حلزونی
  • تیکنر خورشیدی
  • تیکنر حلزونی هلیکال
  • گیربکس شفت مستقیم

جزئیات موتور گیربکس تیکنر

عملکرد بهینه گیربکس تیکنر به فاکتورهای بسیاری بستگی دارد که از مهم‌ترین این فاکتورها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

سرعت

بسیار ضروری است که گیربکس منتخب باعث ایجاد سرعت متفاوتی شود. چرا که در غیر این صورت دستگاه شما نمی‌تواند عمل تصفیه آلودگی‌ها را به درستی انجام دهد و افزایش تلاطم رخ می‌دهد.

ظرفیت گشتاور

توجه داشته باشید که ظرفیت گشتاور این دستگاه با سرعت آن رابطه مستقیمی دارد و بر روی کیفیت نهایی تاثیر خواهد گذاشت.

حجم مخزن تیکنر

حجم‌ مخزن باید با توجه به میانگین ورودی و خروجی مواد محاسبه شود. توجه داشته باشید که در هنگام بررسی این فاکتور به قدرت موتور نیز توجه داشته باشید. می‌توانید برای بررسی دقیق‌تر از متخصصان فعال در این زمینه نیز کمک بگیرید.‌

گیربکس خورشیدی و موتور گیربکس تیکنر

گیربکس خورشیدی یکی از بهترین گیربکس‌های موجود در بازار است که جهت چرخاندن پارو و پروانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه دارای چهار استیج است که موجب می‌شود تا عملکرد آن بهبود یابد.
توجه داشته باشید که این نوع گیربکس اندازه کوچک و ظرفیت بالایی دارند به همین دلیل نیز مورد توجه قرار گرفته‌اند. توجه داشته باشید که بر اساس حجم و ظرفیت تیکنر گشتاور متفاوت است.

نحوه کار گیربکس تیکنر

تفاوت بین تیکنر و کلاریفایر

کلاریفایرها نیز دستگاه‌هایی هستند که برای تصفیه مایعات از جامدات مورد استفاده قرار می‌گیرند و با ته نشین کردن آلودگی‌ها فرایند تصفیه را انجام می‌دهند. شباهت این وسیله به تیکنر باعث می‌شود تا همواره این سوال مطرح شود که تفاوت بین تیکنر و کلاریفایر در چیست؟
در پاسخ به این سوال کاربردی باید بگوییم که کلاریفایرها بیشتر برای تصفیه آب مورد استفاده قرار می‌گیرند این در حالی است که از تیکنر در صنایع معدنی و شیمیایی بهره برده می‌شود. همچنین تیکنر بیشتر جهت تغلیظ جامدات مورد استفاده قرار می‌گیرد این در حالی است که مهم‌ترین وظیفه کلاریفایرها تصفیه مایعات است. علاوه بر این باید بدانید که کلاریفایرها نیازمند مواد شیمیایی منعقد کننده هستند.

نکاتی درباره موتور گیربکس تیکنر

جهت عملکرد مناسب، موتور گیربکس تیکنر نیاز به سرعت کم و گشتاور خروجی بالا دارد. این به این معناست که همیشه سرعت و گشتاور با یکدیگر در رابطه نسبت معکوس قرار دارند و همین موضوع نیز عملکرد این دستگاه را بهبود می‌بخشد. توجه داشته باشید که مقدار گشتاور مورد نیاز بسته به ظرفیت و حجم حوضه‌ها مختلف شما متفاوت است.
جالب است بدانید که با توجه به محدودیت فضای نصبی بر روی تیکنر‌ها و همچنین شرایط فنی دستگاه، بهترین انتخاب گیربکس خورشیدی است. این گیربکس به دلیل سایز کوچک‌تر نسبت به سایر گیربکس‌ها می‌تواند تحمل بیشتری داشته باشد.

گیربکس خورشیدی رجینا را می‌توان یکی از بهترین و با کیفیت‌ترین گیربکس‌های تیکنر موجود در بازار دانست. که به دلیل راندمان بالا، عملکرد مناسب و همچنین ظرفیت حرارتی و گشتاور مناسب توانسته نام خود را بر سر زبان‌ها بیاندازد. ااین نوع گیربکس به دلیل کیفیت بالا توانسته جایگاه خاص و ویژه‌ای را در بازار به خود اختصاص دهد.

نتیجه‌گیری

در این مطلب به بررسی گیربکس تیکنر پرداختیم و گفتیم که در صنایع مختلف برای تصفیه مایعات و جداسازی آن از جامدات نیاز است از این گیربکس استفاده کند. بنابراین خرید یک گیربکس با کیفیت لازم و ضروری است.
اگر در حال برنامه‌ریزی برای خرید بهترین گیربکس تیکنر بازار هستید، ما به شما مراجعه به آرشا صنعت را توصیه می‌کنیم. در این مجموعه امکان یافتن بهترین و با کیفیت‌ترین گیربکس‌های تیکنر با قیمتی مناسب برای علاقه‌مندان فراهم است.


آرشا صنعت

شما می‌توانید انواع گیربکس تیکنر و دیگر گیربکس‌های صنعتی را از آرشا صنعت نمایندگی رسمی برندهای معتبر خارجی در ایران با ضمانت اصالت کالا و قیمت مناسب خریداری نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت با کارشناسان ما در واحد فروش تماس حاصل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *