گیربکس های ترمزدار

5/5 - (1 امتیاز)

امروزه برند های مختلف برای بر طرف کردن نیاز مشتریان خود که در صنایع متنوعی فعالیت می کنند سعی می کنند گیربکس های خود را با قابلیت های ارائه دهند مثلا اضافه کردن ترمز به گیربکس نوآوری بود که در دهه اخیر رخ داد و بازده بسیاری از انواع گیربکس و عمر آن ها را بسیار بیشتر کرد. در این مقاله از وب سایت آرشا صنعت نیز می خواهیم به انواع گیربکس های ترمزدار و نحوه کار آن ها بپردازیم

انواع گیربکس های ترمزدار

امروزه گیربکس های ترمزدار به دو گروه ترمز دار معمولی و ترمزدار الکترومغناطیسی تقسیم می شوند. رایج ترین استفاده از این گیربکس های ترمز دار در کرکره های برقی می شود که با ترمز از افتادن ان روی زمین جلوگیری می کنند.  اما از طرفی می توان این جعبه دنده های صنعتی را از نظر نحوه عملکرد به دو دسته ترمز بسته و ترمز باز تقسیم کرد البته نوع دیگری از ترمز های دستی هستند که توسط اوپراتور دستگاه را از چرخش باز می دارد.

خصوصیات اصلی سیستم ترمز گیربکس

زمان عکس العمل یکی از مهم ترین جنبه های این ترمز هاست سیستم ترمز اتصالات کویل آغازین را ممکن می سازد که به هدف فعال سازی کویل متوقف کننده انجام می شوند. بازه زمانی پاسخ ترمز در این امر بسیار کلیدی است هرچه زودتر ترمز فعال شود گیربکس سالم تر مانده و از حرارت بیش از حد جلوگیری می شود

خرید گیربکس های صنعتی برند هایی مانند اس ای دابلیو و روسی در این بخش از وب سایت آرشا صنعت.

زمان عکس العمل در صورت قطعی اتصال نیز بسیار مهم است و باید در طراحی گیربکس های ترمزدار در نظر گرفته شود. این پروسه در ترمز های الکترومغناطیسی به بهترین شکل اجرا می شود به این صورت که با قطع منبع انرزی میدان مغناطیسی از بین رفته و ترمز فعال می شود. دقیق بودن زمان فعال شدن و یا غیر فعال  شدن ترمز در این گیربکس ها ویژگی کلیدی دیگری است که امین سیستم مکانیکی را تامین می کند.

گیربکس های ترمزدار مغناطیسی

این نوع از جعبه دنده های صنعتی دقت و سرعت بالاتری دارند و همین سبب ایمنی بسیار بالای سیستمی که روی آن نصب می شوند خواهد شد. استفاده از این ترمز ها چرخدنده ها را نیز در معرض آسیب کمتر قرار داده و عمر موتور را افزایش می دهد. همچنین از نقاط قوت آن ها می توان به توان تحمل دمای بسیار بالا و تزمز گشتاور بیشتر اشاره کرد.

گیربکس های صنعتی دو دیسکه

این مدل نسبتا قدیمی سیستم ترمز هنوز هم رایج است اما بیشتر در سیستم های اجرا می شود که مشکل فضا ندارند. به این صورت که با دو دیسک به جنس های مختلف چرخش دستگاه را متوقف می کنند. برای امن تر شدن سیستم می توان دو ترمز را روی یک موتور نصب کرد. برای مشاهده و خرید سایر لوازم یدکی گیربکس صنعتی می توانید به این بخش سایت سر بزنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *