گیربکس صنعتی کانوایر

4.8/5 - (13 امتیاز)

گیربکس صنعتی کانوایر : با توجه به پیشرفت تکنولوژی و صنعت ، صنایع مختلف مجاب به استفاده از دستگاه های مدرن و بسیار کارآمد هستند . دستگاه گیربکس نیز یکی از این سیستم های پیشرفته به شمار می رود که انواع مختلفی دارد و در ادامه شما را با آنها بیشتر آشنا خواهیم کرد .

کاربرد گیربکس صنعتی کانوایر

شاید بتوان کاربرد اصلی گیربکس کانوایر در صنایع گوناگون را، در جهت جابجایی و حمل قطعات ،مواد و انواع محصولات دانست.این دستگاه ها باید در تمامی صنایع و کارخانه های تولیدی وجود داشته باشند .این دستگاه های مدرن ( کانوایرها )، نیاز به نیروهای محرک دارند که این نیروهای محرک بسته به نوع کار ، وزن ؛ طول و زاویه جابه جایی متفاوت هستند .

کاربرد گیربکس صنعتی کانوایر

در صنعت ؛ برای به کار بردن گیربکس های کانوایر (با توجه به نوع و محل استفاده ) می توان از گیربکس حلزونی ،کرانویل و یا شافت مستقیم استفاده نمود. توجه داشته باشید که در صنایع گوناگون، در صورت بروز مشکل (جانمایی در محل نصب و همچنین وجود محدودیت در فضا )،از گیربکس های آویز  استفاده می شود .

در صورت وجود بارهای سنگین از گیربکس های کرانویل و شافت مستقیم استفاده می شود از گیربکس های حلزونی (با نسبت شیب 40 تا 60) در صورت وجود  گیربکس کانوایر شیب دار استفاده می شود ، زیرا این گیربکس خاصیت برگشت ناپذیری دارد .

دروان یا دور خروجی در گیربکس های نوار نقاله بر اساس درام پولی که به آن متصب است و با توان آن متناسب با تورک خروجی در نظر گرفته خواهد شد. اگر نوار نقاله شیب رو به بالا داشته باشد باید از یک دسنگاه استپ استفاده کرد تا در زمان قطع شدن برق و یا از کار افتادن گیربکس  حرکتی به سمت مخالف رخ ندهد. استپ ها بیرینگ هایی یک سو هستند که کانوایر را ثابت نگاه داشته و اجازه حرکت به سوی مخالف را نمی دهند ( در صورت قطع شدن برق  )

گیربکس مناسب نوار نقاله

شما باید در ابتدا فاکتور های فشار و نوع حرکت را در نظر بگیرید هر نورا نقاله ای درست است که اساس یکسانی داشته و شبیه هم کار می کنند اما تفاوت های جزئی باید در انتخاب گیربکس مناسب در نظر گرفته شوند. خرید گیربکس حلزونی برای نوار نقاله ها بسیار رایج است چرا که فناوری برگشنت ناپذیری دارند و از طرفی سایز و ابعاد کوچکی دارند و به روش های متنوعی نصب می شوند.

گیربکس مناسب نوار نقاله

قیمت گیربکس صنعتی کانوایر

جهت خرید گیربکس کانوایر و موتور گیربکس های صنعتی و سایر الکتروموتورهای ایتالیایی و آلمانی می توانید با آرشا صنعت نماینده و عامل فروش برترین برندهای اروپایی تماس حاصل فرمایید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *