کاربرد گیربکس های صنعتی

4.9/5 - (8 امتیاز)

در این بخش ویدئوی برای شما از گیربکس هلیکال SEW فراهم کرده این که شما را با کاربرد گیربکس های صنعتی آشنا می کند. به طور کلی می توان گفت که این موتور گیربکس های صنعتی در تمام صنایع ، کاخانجات و واحد های تولیدی کاربرد و نقش حیاتی دارند.  به طوری که کیفیت نامطلوب گیربکس ها خسارت های بسیاری به خطوط تولید وارد خواهد کرد. به همین جهت استفاده از برندهای معتبر اهمیت بسیاری دارد که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت. با آرشا صنعت همراه باشید.

انواع کاربرد گیربکس های صنعتی

گیربکس درون‌ خطی هلیکال هم‌ محور

گیربکس های شافت مستقیم هم محور ساختاری دارند که به آن ها امکان دوام آوردن زیر فشار را می دهد و به همین خاطر برای کار های پر فشار مناسب هستند و کیفیت کارایی بالایی را دارند. این سیستم ها بازده بسیار بالایی داشته و نسبت بار و به گشتاور ایده الی دارند.

انواع کاربرد گیربکس های صنعتی

شافت مستقیم مخروطی

این دسته از سیستم های انتقال گشتاور دارای دندانه های منحنی بر سطح مخروطی شکل نزدیک به لبه هستند و برای ایجاد حرکت چرخشی بین شافت هایی ک موازی نیستند طراحی شده اند و در معادن و نقاله های سنگین کار می کنند.

شافت مستقیم مخروطی

شافت مستقیم مخروطی مورب

این دسته از گیربکس های شافت مستقیم مورب ساختاری یک تکه دارند و زیر فشار های سنگین و در کل برای صنایع سنگین طراحی شده اند. این سیستم ها در زمان نصب روی شافت موتور خورجی مزیت هایی مکانکی خوبی دارند و قابل تنظیم  در مدل های مختلف هستند. تنوع بالایی دارند و بازده خوبی هم ارائه می دهند.

گیربکس ها کاهنده حلزونی

سیستم های کاهنده حلزونی یا ورم که بیشتر برای ایفای نقش محرک در کار های سنگین نصب می شوند زمانی استافده می شوند که شما نیاز به بیشتر کردن نرخ کاهش سرعت بین شافت های ضربدری غیر متقاطع داشته باشید. یک دنده حلزونی با قطری بزرگ در این سیستم ها قرار داده شده است و بخش حلزونی با پیچ و دندانه هایی نصب شده روی محیط گیربکس ساختار این سیستم ها را تشکیل می دهند.

دروان قسمت حلزونی در این گیربکس ها باعث می شود چرخ نیز درست مانند آن حرکت کند و در صنایعی نظیر کود های شیمیایی و مواد معدنی استفاده می شوند.

گیربکس ها کاهنده حلزونی

برخی از کابرد های گیربکس در صنایع مختلف

1.گیربکس صنعتی در صنایع کشاورزی همانند آبیاری بارانی و قطره ای

2.استفاده در صنایع شیمیایی

3.استفاده در صنعت سیمان

4.استفاده در صنایع دفاعی

5.استفاده در پالایشگاه ها

6.استفاده در صنایع غذایی

7.در انواع چرثقیل سقفی

8.استفاده در کارخانجات پتروشیمی

9.استفاده در کارخانجات رنگ و لعاب

10.استفاده در صنایع مس

11.ساخت انواع واگن کش های صنعتی حامل بارهای سنگین مانند سنگ و  دیگر بار ها

12.صنایع حمل و نقل ریلی ماننده واگنهای مسافری راه آهن

13.سیستم هواده فاضلاب جهت سازمانهای آب و فاضلاب وکارخانجات

14.وینچها نظیر وینچهای مخصوص دریچه های سد

15.خطوط انتقال آب و نفت مانند گیربکس شیر فلکه های کشویی

16.آسانسورهای مخصوص حمل بار

17.استفاده در صنایع فولاد

18.ساخت انواع مخلوط کن های صنعتی

19.دستگاه های کشش و نبرد آهن و انواع رول ها

20.ساخت آسانسو های مخصوص پاک کردن شیشه ساختمان های بلند و برج ها

برخی از کابرد های گیربکس در صنایع مختلف

جهت اطلاع از قیمت گیربکس های صنعتی ، خرید و بهره مندی از خدمات پس از فروش میتوانید با واحد فروش مجموعه آرشا صنعت تماس گرفته و از خدمات این مجموعه بهره مند شوید. این مجموعه مفتخر است که با عرضه بهترین برندهای دنیا در خدمت شما صنعت گران گرامی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *