گیربکس خورشیدی سروو موتور
5/5 - (1 امتیاز)

سروو موتور ها یکی از پر کاربرد ترین موتور ها در بخش ها و تجهبرات مختلف صنعتی هستند و گیربکس خورشیدی سروو موتور نیز که مناسب و سازگار با آن هاست طبیعتا رواج بالایی داشته و در سیستم های متنوعی نصب می شوند. سروو موتور ها را می توان به وسیله سیستم حرکتی دستگاه تنظیم و کنترل نمود و کارکرد آن ها یا با گیربکس است و یا بدون ان.  استفاده از گیربکس در سروو موتور ها سبب کنترل بهتر در ورودی دستگاه می شود. گیربکس های پلانتری نیز نسبتا بسیار بیشتر از سایر گیربکس ها با این دسته از موتور ها کوپل می شوند.

وظیفه گیربکس خورشیدی سروو موتور

وظیفه گیربکس خورشیدی که با یک موتور سروو کوپل می شود تنظیم قدرت ورودی با توجه به نیاز سیستم است. بعضی سیستم ها نیاز به نوع کاهنده و بعضی دیگر نیاز به افزاینده دارند. در صورت افزاینده بودن گیربکس باید قدرت را کاهش داده و دور آن را بیشتر کند و برعکس یعنی یک گیربکس خورشیدی کاهنده دور موتور را کم تر می کند و قدرت ان را بیشتر می کند.

وظیفه گیربکس خورشیدی سروو موتور

از آن جا که برای هر نوع موتور با توجه به قدرتی که دارد و سایر فاکتور ها یک گیربکس خاص را بر می گزینند قیمت های مختلفی را می توان برای این سیستم در نظر گرفت.

مشخصات و مزیت های گیربکس خورشیدی سروو موتور

ابعاد نسبتا کوچک

همانطور که گفته شد گیربکسی که بیشتر در این سیستم ها نصب می شود خورشیدی است و نوع خورشیدی نسبت به سایر گیربکس ها به خاطر نوع چیدمان چرخ دنده ها سایز کمتری دارد. این امر سبب کاهش حجم کلی سیستم هایی که در آن ها گیربکس استفاده می شود نیز خواهد شد.

بازده بسیار بالا

در کل دسته بندی این مدل جعبه دنده های صنعتی بازده بسیار بالایی را ارائه می دهند و این یک مزیت برای هر سیستمی خواهد بود چرا که سبب افزایش طول عمر می شود و کارکرد کلی را ارتقا می دهد. کاهش مصرف برق و هزینه های مربوطه از دیگر مزیت هایی است که به همراه خواهد داشت.

برای اطلاع از قیمت گیربکس خورشیدی با واحد فروش آرشا صنعت تماس بگیرید.

سبک وزن 

ابعاد کوچک و در واقع پوسته ای که وزن کمتر نسبت به سایر مدل ها مثلا حلزونی ها و…دارد سبب کمتر شدن وزن کلی گیربکس می شود و به طور میانگین گیربکس های پلانتری 40 درصد از سایر مدل ها سبک تر هستند.

طول عمر بالا و تعمیرات راحت تر

همانطور که اشاره کردیم ساختار قرار گیری دنده ها در گیربکس سبب بهتر شدن کارایی و بیشتر شدن طول عمر می شود از طرفی خرابی ها کمتر رخ می دهند و در صورت بروز هر گونه مشکل به راحتی می توان آن را تعمیر کرد.

کاربرد گیربکس سروو موتور

  1. دستگاه CNC فلز و چوب
  2. دستگاه های تزریق پلاستیک پیشرفته
  3. دستگاه های تولید قطعات الکترونیکی
  4. دستگاه های چاپ
  5. دستگاه های آسیاب مواد مختلف

راهنمای خرید گیربکس خورشیدی برای سروو موتور

دمای عملکرد 

همانطور که مشخص است فاکتور دمای کارکرد در هر گیربکس و هر موتوری مهم است و این سیستم ها نیز استثنا نیستند. بالا تر بودن دمای محیط از دمای استاندارد تعریف شده برای سروو موتور می تواند باعث آسیب دیدن سیستم شود و یا حد اقل طول عمر آن را کم کند. در این شرایط روغن و روانکاری که در گیربکس ریختند خاصیت های فیزیکی خودش را از دست می دهد و این مسئله اسیب دیدن دنده ها را به همراه خواهد داشت.

توان و نیروی سیستم

یکی دیگر از فاکتور های حائز اهمیت حد اکثر نیروی سیستم است. در کل فاکتور های هندسی و یا مدولار گیربکس های خورشیدی با توجه به نیروی اکسیس یا محوری و شعاعی مشخص می گردد. اگر نیروی شعاعی و محوری با مدولار گیربکس متناسب نباشد احتمال آسیب دیدگی وجود خواهد داشت.

پیش از این اشاره کردیم که گیربکسی که خریداری می شود باید با توجه به توانی که در سیستم احتیاج است انتخاب شود.

میزان کار یا ساعت کار

ساعت کار و میزان فشاری که یک گیربکس باید تحمل کند بسیار مهم است. شافتی که در گیربکس ها قرار دارد به خاطر فشار و بار های نوسان دار عمر خاصی داشته که آن را بر حسب ساعت نشان می دهند. پس هر چه زمان بیشتری گیربکس شما کار کند طول عمر کاهش پیدا کرده و تعمیرات و هزینه های آن بیشتر می شود.

فاکتور نسبت تبدیل

نسبت تبدیل نیز مانند سایر فاکتور ها با توجه به نوع قدرت موتور و کل سیستم تعیین می شود. دیگر فاکتوری که باید در نظر گرفته شود قطر شافت و نوع اتصال موتور با گیربکس خورشیدی است که باید کاملا سازگار با هم باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *